Klub Senior +

Na terenie gminy Świętajno funkcjonują dwa Kluby „Senior+”, utworzone w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020:

Klub „Senior+” z siedzibą w Świętajnie, ul. Mickiewicza 13 oraz

Klub „Senior+” z siedzibą w Spychowie ul. Plac Wolności 1

Kluby wprowadzone zostały do struktury organizacyjnej Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świętajnie i są przez niego prowadzone. Działalnością Klubów kieruje Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świętajnie.

Funkcjonowanie Klubów finansowane jest w całości ze środków własnych Gminy Świętajno.

Każdy z Klubów dysponuje 25 miejscami.

Kluby czynne są 2 dni w tygodniu po 4,5 godziny dziennie z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy.

Uczestnikami w Klubach Senior+ są osoby nieaktywne zawodowo w wieku 60+, zamieszkujące Gminę Świętajno. Uczestnictwo jest nieodpłatne.

Przynależność do Klubu jest dobrowolna i odbywa się na podstawie Deklaracji uczestnictwa.

Celem głównym prowadzenia Klubów Senior+ jest przeciwdziałanie izolacji
i marginalizacji osób starszych oraz ich aktywizacja w kierunku podejmowania działań zmierzających do poprawy jakości ich życia.

Na cel główny składają się cele szczegółowe:

  1. aktywowanie środowiska seniorów do wspólnego i zorganizowanego spędzania czasu wolnego;
  2. pomoc w utrzymaniu kondycji psychofizycznej;
  3. aktywizacja osób starszych w celu podejmowania działań zmierzając do poprawy jakości ich życia;
  4. pomoc osobom starszym w nabywaniu umiejętności organizacji czasu wolnego;
  5. odkrywanie i rozwijanie zainteresowań, poszerzanie i zdobywanie wiedzy
    oraz zaspokajanie potrzeb kulturalnych, towarzyskich;
  6. wspieranie rodzin w opiece nad osobami starszymi.

Kluby Senior+ działają w oparciu o roczne programy pracy oraz miesięczne harmonogramy pracy. 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status